Naprawy i modernizacje

Nasza Wizja i Cel

Oferta 4TramCar Sp. z o.o. to kompleksowe rozwiązania zapewniające obsługę techniczną taborów kolejowych na najwyższym poziomie. Doświadczenie i jakość to dwa kluczowe pojęcia, które pozwalają nam nawiązać stabilną i długotrwałą współpracę.

Dzięki systematycznym inwestycjom w sprzęt i urządzenia pomiarowe oraz wprowadzeniu nowej organizacji pracy, firma 4TramCar pomimo krótkiego okresu działalności może zaoferować kompleksowe utrzymanie oraz modernizację:

  1. Wagonów towarowych i osobowych.
  2. Lokomotyw.

Zakład napraw i budowy wagonów w Krzyżu Wielkopolskim wykonuje utrzymanie zapobiegawcze na poziomach P1 i P2 oraz przeglądy okresowe na poziomach P3 – P5.

Wykonane inwestycje związane z procesem produkcji i procesami pomocniczymi takie jak: system bezpośredniego rozliczania usługi, system zarządzania częściami zamiennymi, umożliwiają skrócenie czasu naprawy i zmniejszenie kosztów, a jednocześnie pozwalają na naprawy różnych typów wagonów.

Dzięki wdrożonemu Systemowi Zarządzania Utrzymaniem (MMS), możemy jako certyfikowany Podmiot Odpowiedzialny za Utrzymanie (ECM) zaoferować usługi w zakresie autoryzowanego serwisu zgodnie z dokumentacją techniczną utrzymania dla danego pojazdu, wytycznymi i postanowieniami wynikającymi z obowiązujących przepisów, w tym TSI.

Nasza oferta napraw i modernizacji obejmuje zarówno lokomotywy elektryczne i spalinowe, pojazdy szynowe oraz wszelkiego rodzaju wagony towarowe w pełnym zakresie:

P1-P2

przeglądy okresowe i poawaryjne

P3-P5

planowane utrzymanie okresowe

 

Naprawy i modernizacje realizujemy na terenie naszego zakładu w Krzyżu Wielkopolskim oraz w zależności od potrzeb bezpośrednio u naszych Kontrahentów przy użyciu własnego sprzętu.

Zakład w Krzyżu Wielkopolskim znajduje się na terenie dużego węzła kolejowego na trasie Szczecin, Poznań, Gorzów Wielkopolski, Küstrin Kietz co daje dogodne warunki i możliwości dla planowanych przeglądów i niezbędnych czynności naprawczych dla przewoźników korzystających z tej linii kolejowej.

Modernizacje i zmiany konstrukcyjne wykonujemy od zaprojektuj do wykonaj wraz z możliwością zgłoszenia i wprowadzania zmian w DSU.

Istnieje możliwość odbioru jak i odstawienia po naprawie lokomotyw jak i wagonów do naszych kontrahentów.